بیوگرافی هدیه صفائیان

سلام 

من هدیه صفائیان هستم، حدودا 20 ساله که در زمینه رنگ مو و درمان مو در حال تدریس و و آموزش به علاقه مندان این رشته هستم. دوست دارم شما مخاطبان عزیز وبسایت هدیه صفائیان رو کمی بیشتر با خودم آشنا کنم. بنده متولد 25خرداد1363هستم و در شهرتهران به دنیا اومده ام. فرزند اول یک خانواده گرم و صمیمی ام 6 نفره هستم. 

پدرم در شغلی دولتی به عنوان مدیر فروشگاه کفش ملی فعالیت داشتند و و مادرم در زمینه آرایشگری مشغول به کار بودند. از زمانی که به خاطرم هست حدودا وقتی 4 یا 5 ساله بودم یادم مادرم در شغل آرایشکری فعال بود و مداوم در دوره های فنی خرفه ای شرکت میکرد. و البته من رو هم درکنارش به کلاسهاش میبرد.

شاید یا قطعا همین حضور مستمر در کنار مادرم و ارتباط تنگاتنگ با خدمات آرایشی و آموزش های آرایشگری باعث شدکه در ضمیرناخودآگاه من این فعالیتها و علی الخصوص آرایشگری ثبت شود. و در طول سالهای بزرگ شدنم، به شغل زیبا و شریف معلمی هم علاقه خاصی پیدا کردم، که سبب شد در دوران جوانی و حوزه کاری خودم تبدیل به مدرسی عالی در زمینه رنگ مو و کاربر مواد شوم و خودم رو در جامعه حرفه ای مدرسین آرایشگری معرفی کنم.

شایان ذکر است که پدرم در سن 15سالگی ام تصمیم به تغییر شغل گرفت و از منصب مدیریتی کفش ملی کناره گیری کرده و یک کارگاه کوچک مانتو دوزی را راه اندازی نمود. در این دوران که زندگی دستخوش تغییرات ناشی از شغل پدر شده بود، تحول اساسی را از لحاظ مالی و معیشتی احساس می کردیم که نسبت به قبل پیشرفت قابل توجهی در مقایسه با شغل دولتی پدر نمایان گردیده بود.

در همین دوران که روزگار خوبی را سپری می کردیم، و تبدیل به دختر نوجوانی پرشروشور و  پرجنب و جوش شده بودم ، و به تازگی شمع کیک تولد 16سالگی ام را فوت کرده بودم، درگیر فرهنگ سنتی شده و به عقد اولین خواستگار خود در آمدم. البته که برای دختری به سن و سال من دوران عقدم بسیار پر فراز و نشیبی بود و تعریف کامل آن در این مقال نمی گنجد و برای خود مثنوی هفتادمن است! رشته تحصیلی من در دبیرستان ریاضی فیزیک بود و درکنار آن به کلاس های فنی حرفه ای آرایش و پیرایش را رفته و کسب علم و تجربه می کردم.


نقریبا در دو سال بعد و در سن 18سالگی ازدواج کردم و پسرم که تمام عشق و علاقه و انگیزه من در زندگیم بوده است در سن 20سالگی به دنیا آمد. همسرم در شغل آزاد فعالیت داشت که دارای حاشیه های بسیاری بود و همین موضوع باعث شد که با مشورت مادرم بصورت جدی وارد حوزه کسب وکار شوم و بر اساس همین تصمصیم سالن زیبایی جمع و جوری را افتتاح نمودم. البته که در اوایل شورع کار حتی هزینه های اولیه را از مادرم قرض گرفتم که در این راه بسیار حامی و پشتیبان بودند.

و در ادامه برای پیشرفت در این حوزه کاری تصمیم به شرکت در کلاسهای تخصصی ومربیگری نمودم که همسرم با حمایت های مالی و عاطفی خود، کمک شایانی در این مسیر به بنده کردند. در پایان 22سالگی و اوج جوانی، با همراهی خاله عزیزم، آموزشگاه آزاد تکاور را تاسیس نمودیم.

در ابتدای شروع حرفه کاری، به خدمات میکاپ عروس که اصطلاحا عروس­کار هم گفته می شود، مشغول به فعالیت شدم. و در پی آن و برای پیشرفت بیشتر در کلاس ها و ورکشاپ­هایی در خار ج از کشور شرکت کردم که  در طول این آموزشها و دوره­ها متوجه شدم که به لاین رنگ و رنگ مو علاقه­ی بیشتری داشته و به مرور همین موضوع باعث گردید، مبحث­های آموزش خود را در زمینه رنگ مو جدی تر دنبال کرده و بصورت حرفه ای فعالیت نمایم.

در طی سالیان بعد به واسطه فن بیان قوی و روابط عمومی خوبی داشتم باشرکت های مختلفی ارتباط و همکاری داشته باشم. همین فعالیتهای مستمر و جدیت در کار به مرور سبب آن شد که  دربیشتر شهرها به عنوان مدرس آموزشی رنگ تدریس نموده و اعتبار و شهرت کسب نمایم.

من هدیه صفائیان هم اکنون در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز، یزد، لاهیجان، ساوه، شیروان، محلات گلپایگان، شهررضا، گلستان، ساری، سنندج و چندین شهر دیگر کلاسهای آموزشی و سمینار و ورکشاپ های حرفه ای برگزار کرده ام. و .هم اکنون مدرس وموسس آکادمی آموزشگاه هدیه صفائیان هستم و تا پایان سال 1399 نزدیک به  2000 هنرجو و کارآموز خصوصی و ده هزار هنرجو و کارآموزگروهی را تعلیم داده ام.

هدف و رسالت بنده در حوزه کاری این است که بتوانم در راستای حمایت از هم نوعان خود و بانوان شریف کشورم، کلاسهای آموزشی کاملا کاربردی را برگزار کرده که هنرجویان عزیز بعد از طی دوره و دریافت گواهینامه حرفه ای از آکادمی هدیه صفائیان بتواند از همین طریق در فضای کسب و کار  حوزه زیبایی و آرایشی بانوان بصورت جدی مشغول به کار و فعالیت شوند.