آرایشگری یکی از مشاغل زنانه است که نه‌تنها قادر به سیراب‌کردن روحیه هنردوست و باظرافت بانوان است، بلکه به دلیل دارابودن ویژگی‌هایی مانند امکان اشتغال در فضایی کاملاً امن و خصوصی و امکان کسب درآمد بسیار بالا می‌تواند به یکی از بهترین گزینه‌های افرادی که علاقه‌مند به داشتن حرفه‌ای پول‌ساز هستند تبدیل شود.

رشته هایلایت و رنگ مو یکی از زیرمجموعه‌های آرایشگری است که امروزه به‌صورت مجزا در آموزشگاه‌ها تدریس می‌شود. علاقه‌مندان به این رشته، با شرکت در یکی از دوره‌های معتبر رشته رنگ مو زیر نظر اساتید حرفه‌ای، مبانی و اصول این کار را می‌آموزند.

باتوجه ‌به این که ماهیت آرایشگری بیش از آنکه صرفاً متکی بر علم باشد، نوعی مهارت است؛ بنابراین هنرجویان لازم دارند پس از شرکت در دوره مدتی را صرف تمرین و تکرار آموخته‌های خود کنند تا بتوانند با تثبیت آموخته‌هایشان، به‌خوبیِ اساتید این حوزه، از پس انجام تمامی اعمال مربوط به هایلایت رو رنگ موی مشتریان به‌خوبی بربیایند.

در این یادداشت هر آنچه که لازم است درباره شغل پردرآمد رنگ مو بدانید را خواهید یافت. باتوجه‌ به این که بازار کار رنگ مو یکی از پررونق‌ترین حیطه‌های زیرمجموعه آرایشگری زنانه است، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها و به‌دقت مطالعه کنید.بازار کار شغل رنگ مو/شغل پردرآمد رنگ مو

چطور وارد بازار کار رنگ مو شوم؟ چطور در لاین رنگ مو حرفه‌ای شوم؟

قدم اول در ورود به بازار کار رنگ مو و هایلایت، مهیاکردن محیط مناسب برای یادگیری آن است. محیطی که در آن علاوه بر این‌که امکان فراگیری صحیح تکنیک‌ها، ترفندها و اصول ابتدایی کار وجود دارد، قادر خواهید بود مدتی را به تمرین و سروکله زدن با مشتریان واقعی سپری کنید. در این حالت می‌توانید به‌خوبی از پس یادگیری این مهارت بربیایید و به بازار کار آن حوزه وارد شوید.پس از طی کردن دوره های آموزشی رنگ مو شما نیازمند این هستید که مدرک فنی حرفه ای رنگ مو را کسب نمایید و برای اطلاع دقیق از قیمت مدرک فنی حرفه ای رنگ مو و طول مدت دوره های آموزشی صفر تا صد رنگ مو و قیمت آموزش رنگ مو با بهترین آموزشگاه رنگ مو در تهران تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه شما را راهنمایی کنند.

یکی از محاسن بزرگ شغل پردرآمد رنگ مو این است که اگر به‌قدر کافی در حرفه‌تان خوب باشید، کسب درآمدهای بالا در مدت‌ زمان کم به‌هیچ‌وجه دور از انتظار نیست.

آیا رشته رنگ مو جزو پردرآمدترین رشته‌های آرایشگری است؟

بله؛ رشته رنگ مو بی‌شک یکی از قدیمی‌ترین و پردرآمدترین رشته‌های آرایشگری است. این موضوع دو علت دارد: اول این‌که موضوع رنگ کردن مو بین تمام اقشار جامعه طرفدار دارد و مشتریان این رشته طیف گسترده‌ای از افراد را در بر می‌گیرند.

فرقی ندارد پیر باشند یا جوان، مد روز را پیگیری کنند یا هنوز به سیاق سال‌های قبل لباس بپوشند، آرایش کنند و همان‌طور که پیش از این دیده می‌شدند به چشم بیایند. به‌هرحال افراد زیادی هستند که به بهانه‌های مختلف از جمله تنوع، پوشاندن گرد پیری و ... برای رنگ کردن موهایشان به متخصص مراجعه می‌کنند.

از این رو بازار کار کالریست‌ها همیشه خوب است. علت دوم این است که فرایند رنگ کردن مو، علاوه بر انرژی بدنی‌ و زمان نسبتاً زیادی که می‌طلبد کار پر زحمتی به حساب می‌آید و کسب دانش ترکیب رنگمو ها و انواع تکنیک های رنگ کردن مو استفاده از آن بر روی انواع جنس مو، تخصصی است که کسب آن به آسانی ممکن نیست.

بنابراین بدیهی است که درآمد کالریست‌ها نسبت به سایر شاخه‌های آرایشگری بالاتر باشد.رضایت آرایشگران از درآمد رشته رنگ مو و مش

مزایا و معایب شغل رنگ و لایت مو چیست؟ (محاسن و سختی‌های کار رنگ مو)

همان‌طور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، شغل پر درآمد رنگ مو یکی از بهترین شاخه‌های آرایشگری است. شخصی که قصد فعالیت در این رشته را داشته باشد می‌تواند با صرف هزینه‌ای معادل سایر رشته‌ها آموزش‌های لازم را دریافت کند و پس از اتمام فرایند یادگیری، با سرمایه‌ اولیه‌ی بسیار اندک مشغول به‌کار شود.

بازار کار رنگ مو از ابتدا تا به حال بسیار خوب بوده است و با عنایت به این‌که تقریباً تمام اقشار جامعه مشتری این خدمت هستند، پس می‌توانیم بگوییم بازار کار کالریست‌ها هیچ‌وقت کساد نیست.

اما صحبت از مزایا و درآمد رشته رنگ مو نباید باعث ایجاد این تصور شود که این شغل هیچ عیبی ندارد.

نیاز به ساعت‌های طولانی سر پا ایستادن، تماس زیاد با مواد شیمیایی، لزوم تحمل بوی نامطبوع رنگ و در نهایت نیاز به شستشو و احتمال بالای خطا در هنگام انجام کار از جمله مواردی هستند که هیر کالریست‌ها همه‌روزه با آن درگیر هستند.مزیت شغل / رشته رنگ مو و لایت

بازار کار رنگ مو در کشورهای دیگر (با شغل رنگ مو می‌توانم به کدام کشورها مهاجرت کنم؟)

بازار رنگ مو در ترکیه: کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که بازار کار رنگ و لایت مو در آنجا داغ است. بنابراین اگر به دنبال آموختن مهارتی برای مهاجرت به کشور ترکیه هستید، شغل پر درآمد رنگ مو را در لیست انتخاب‌های خود قرار دهید.

بازار رنگ مو در عمان: عمان یکی دیگر از کشورهایی است که بازار شغل رنگ و مش در آن رونق دارد. اگر به کار رنگ و لایت مو مسلط باشید و به کشور عمان مهاجرت کنید خواهید توانست از روز اول کسب درآمد کنید و بعید است با این وجود در کشور مقصد به مشکل مالی برخورد کنید.

بازار رنگ مو در آلمان: آلمان، کشور دیگری است که بازار رنگ و لایت در آن بسیار خوب است. با توجه به این‌که آلمان یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرت برای افراد در سرتاسر دنیا علی‌الخصوص ایران است، می‌توان این‌طور نتیجه گرفت در صورتی که به مهارت رنگ و لایت مو مسلط باشید، علاوه بر این‌که امکان مهاجرت از طریق ویزای کاری برای شما فراهم می‌شود بلکه به آسانی در آن‌جا به درآمد می‌رسید.

صفر تا صد کسب درآمد از شغل رنگ مو

نخستین قدم برای کسب درآمد از شغل رنگ مو یادگیری اصول، تمرین و به روز نگه داشتن آموخته‌هاست. با توجه به این‌که علم آرایشگری به سرعت پیشرفت می‌کند و ترندهای جدید مد و فشن به سرعت در حال به روز شدن هستند، مهم است هیر کالریست بتواند خود را با جدیدترین ترندهای روز هماهنگ کند و بتواند بهترین اجرای رنگ یا هایلایت را بر روی موی مشتری خود به نمایش بگذارد.

در مرحله‌ی بعد، لازم است هیر کالریست به اصول جذب مشتری و پس از آن تبدیل مشتری موقت به دائم تبحر داشته باشد. بنابراین علاوه بر مطالعه و دقت در اصول بازاریابی لازم است برخی از این قبیل فوت‌های کوزه‌گری را در رفتار افراد حرفه‌ای جستجو کرده و تلاش کنید تا رفتار آن‎‌ها را بیاموزید.