مش و هایلایت مو

هایلایت مو به معنی رنگ کردن تکه‌هایی از موهاست که رنگی روشن‌تر از زمینه‌ی آن‌ها دارد. این‌کار به دلیل این‌که به موها حجم و بُعد می‌دهد، برای انواع مو علی‌الخصوص موهای کم‌تراکم بسیار مناسب است. در این یادداشت خاص‌ترین و جدیدترین مدل‌های رنگ و هایلایت مو را به شما معرفی خواهیم کرد.مش و هایلایت مو رنگ نقره ای سفید

هایلایت روی موی مشکی 

هایلایت روی موی مشکی یکی از زیباترین انواع رنگ و لایت است که به دلیل زیبایی و جذابیت بالایی که دارد محبوب شده است. در این قسمت انواع هایلایت روی موی مشکی را با هم بررسی می‌کنیم.

هایلایت یخی روی موی مشکی

این مدل رنگ مو که به تازگی ترند شده است، یکی از ترندهای دهه‌ی نود میلادی بوده است و در آن زمان بین فارسی‌زبانان با عنوان رنگ و مش مو شهرت داشته است. هایلایت یخی روی موی مشکی به چهره‌ی شما طراوت می‌بخشد و باعث می‌شود کم‌سن‌و‌سال‌تر دیده شوید.

هایلایت نسکافه‌ای روی موی مشکی

این هایلایت خاص و جذاب را می‌توان با دکلره و حتی بدون آن بر روی موهای مشکی اجرا کرد. تازه‌عروس‌ها و افرادی که علاقمند به دیدن یک تغییر چشمگیر در چهره‌شان هستند نباید از این رنگ و لایت خاص غافل شوند.

هایلایت استخوانی روی موی مشکی

این هایلایت مو یکی از خاص‌ترین انواع رنگ و لایت است که  علاوه بر مناسب بودن برای افراد کم سن، درست مانند هایلایت یخی باعث جوان‌تر به نظر آمدن شما خواهد شد.

هایلایت روی موی مشکی بدون دکلره

این‌که بتوانید لایت خوبی بر روی موی مشکی‌تان داشته باشید، نیازمند دکلره و به پایه رساندن مو است. در غیر این‌صورت امکان رسیدن به رنگ موردنظرتان کمی بعید به‌نظر می‌رسد. این موضوع در حالتی که رنگ موی طبیعی شما مشکی نباشد و به‌عنوان رنگ پایه، موهایتان را مشکی کرده باشید تقریبا غیرممکن می‌شود.

هایلایت روی موی قهوه‌ای

این روش برای افرادی که موهایشان به صورت طبیعی، در طیف رنگ قهوه‌ای باشد بسیار مناسب است. با این‌ حال چنانچه رنگ موهایتان قهوه‌ای نباشد می‌توانید با یک مرحله رنگ کردن کل موهایتان به این رنگ برسید و لایت زیبایی بر روی موهایتان اجرا کنید. هایلایت کاراملی، هایلایت طلا، هایلایت بژ و هایلایت چند رنگ از جمله انواع رنگ و لایت مناسب موی قهوه‌ای هستند.

هایلایت روی موی تیره

با وجود این‌که هایلایت روی موی تیره بسیار جذاب است و جزو خاص‌ترین مدل‌های رنگ و مش مو به شمار می‌آید اما باید دقت داشته باشید در صورتی که موهای شما بسیار کوتاه، خشک یا آسیب‌دیده هستند بهتر است از هایلایت کردن آن صرف‌نظر کنید. چراکه اولاً رنگ و لایت مو در این حالت جلوه‌ی آنچنانی نخواهد داشت و ثانیاً ممکن است بیش از این به موهایتان آسیب بزنید.

هایلایت روی موی سفید

برای رنگ و لایت موهای سفید بهتر است از رنگ‌های ثانویه‌ی روشن استفاده شود تا نتیجه طبیعی‌تر به نظر بیاید. با این‌حال اگر ماجراجو هستید، می‌توانید از رنگ‌های تیره یا فانتزی نیز بر روی موهای سفید استفاده کنید و یک هایلایت خاص و چشم‌نواز داشته باشید.

هایلایت روی موی کوتاه

در انتخاب رنگ و لایت خاص برای موی کوتاه، علاوه بر این‌که لازم است به رنگ پوست و چشمان‌تان توجه داشته باشید بهتر است از رنگ‌های بسیار تیره یا بسیار روشن استفاده کنید. با توجه به این‌که اجرای رنگ و مش روی موی کوتاه، مانند موهای بلند جای مانور ندارد و به عبارت بهتر نمی‌تواند خودش را نشان دهد لازم است در انتخاب رنگ‌ها قدری جسورانه‌تر عمل کنید.

ضمناً هایلایت سوزنی برای موی کوتاه، جلوه‌ی چندانی نخواهد داشت و بهتر است هنگام اجرای هایلایت موی کوتاه تکه‌های بزرگ‌تری از مو را برای رنگ دوم انتخاب کنید تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

برای حصول نتیجه‌ی بهتر از هایلایت روی موی کوتاه، به رنگ‌کار حرفه‌ای مراجعه کنید تا علاوه بر این‌که از آسیب ندیدن موهایتان مطمئن شوید بتوانید به نظر حرفه‌ای و تجربه‌ی او در انتخاب رنگ و لایت اعتماد کنید.

هایلایت روی موی کوتاه با زمینه تیره

هایلایت روی موی مشکی کوتاه

برای هایلایت روی موی مشکی کوتاه بهتر است هایلایت‌ها را در بخش‌هایی از سر و صورت که بیشتر به چشم می‌آیند، مانند بالای سر و روی پشت گردن انجام دهید.

هایلایت روی زمینه موی روشن

خوشبختانه در هایلایت روی زمینه موی روشن دست شما باز است و می‌توانید تقریباً هر رنگی را که بخواهید به عنوان هایلایت روی آن اجرا کنید. حتی اگر موهای شما به صورت طبیعی روشن است، می‌توانید بدون استفاده از دکلره آن را هایلایت کنید و حتی پس از رشد ریشه نیز تکه‌های هایلایت شده‌ی مویتان جلوه‌ای غیرطبیعی نخواهد داشت.

مدل رنگ مو هایلایت عروس

برای موهای مشکی عروس هایلایت‌هایی با رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و بژ بسیار جذاب و شیک هستند. همچنین، می‌توانید از رنگ‌های قرمز و بنفش نیز استفاده کنید تا جلوه‌ای دیدنی و جذاب به موهای شما ببخشید.

برای تعیین محل هایلایت، بهتر است به شکل صورت و سبک موهای عروس توجه کنید و هایلایت‌ها را در بخش‌هایی که بیشتر به چشم می‌آیند، مانند بالای سر و روی پشت گردن، انجام دهید. ضمناً در انجام هایلایت، بهتر است از رنگ‌های نازک و ترکیبی با رنگ اصلی مو استفاده کنید تا نتیجه طبیعی‌تر و زیباتری به دست آید.

گفتنی است که یک آرایشگر حرفه‌ای می‌تواند با توجه به نوع پوست و سلیقه شما، رنگ مناسب را برای هایلایت انتخاب کند.

جدیدترین هایلایت‌های مو

ترندها و جدیدترین هایلایت‌های مو به سرعت در حال تغییر هستند. به جز رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و بژ، هایلایت‌های رنگ آبی، صورتی، زرد و سبز نیز هم‌اکنون بسیار محبوب هستند.

همچنین، ترکیب رنگ‌های مختلف با هم نیز در هایلایت موها بسیار جذاب خواهد بود. به عنوان مثال، ترکیب رنگ طلایی با صورتی یا زرد، یا ترکیب رنگ نقره‌ای با آبی و بژ.

پرطرفدارترین هایلایت‌های مو

در این بخش شماری از پرطرفدارترین انواع رنگ و لایت مو را آورده‌ایم:

1. هایلایت طلایی: این رنگ برای تمامی رنگ‌های مو مناسب است و جذابیت خاصی به موها می‌بخشد.

2. هایلایت نقره‌ای: این رنگ برای موهای روشن مناسب است و به آن‌ها جلوه‌ای سرد و شیک می‌بخشد.

3. هایلایت بژ: این رنگ برای موهای تیره مناسب است و به آن‌ها جلوه‌ای طبیعی و گرم می‌بخشد.

4. هایلایت آبی: این رنگ برای موهای روشن  مناسب است و به آن‌ها جلوه‌ای جوان پسند و شاداب می‌بخشد.

5. هایلایت صورتی: این رنگ برای موهای روشن و خنثی مناسب است و به آن‌ها جلوه‌ای نرم و زنانه می‌بخشد.

6. هایلایت زرد: این رنگ برای موهای روشن مناسب است و به آن‌ها جلوه‌ای خنک و جذاب می‌بخشد.

7. هایلایت سبز: این رنگ برای موهای تیره  مناسب است و به آن‌ها جلوه‌ای مدرن و خلاقانه می‌بخشد.