اگر اهل رنگ کردن موهای خود باشید، به‌احتمال زیاد بارها نام اکسیدان را شنیده‌اید. این ماده یکی از موارد لازم در رنگ کردن موها است، زیرا استفاده از آن باعث می‌شود که آمونیاک موجود در آن، کوتیکول مو را جدا کند و باعث شود رنگ به طور کامل به داخل مو نفوذ پیدا کند. البته باید گفت که اکسیدان انواع مختلفی دارد و اگر شما از مدل مناسب استفاده نکنید، نه‌تنها رنگ مویی که می‌خواهید به دست نمی‌آید بلکه موها نیز آسیب جدی می‌بینند.

اگر هنوز رنگ کردن موها را بلد نیستید و تصمیم دارید وارد شغل آرایشگری در لاین رنگ مو شوید به شما پیشنهاد می کنم در کلاس صفر تا صد آموزش تخصصی رنگ مو شرکت کنید تا بتوانید وارد بازار کار این شغل پر درآمد شوید.در حال ریشه گیری موها با رنگ مو و برس رنگ موانواع اکسیدان

چه اکسیدانی به برای چه رنگ مویی کاربرد دارد؟

اگر تابه‌حال خرید این محصول را انجام داده باشید، متوجه شده‌اید که روی قوطی‌های آن شماره‌ای نوشته شده است. این شماره‌ها در حقیقت درصد مواد را نشان می‌دهند و هرکدام تاثیر به خصوصی دارند.

به‌طورکلی باید گفت اکسیدان‌هایی که درصد پایین دارند، از قدرت روشن‌کنندگی کمتری برخوردار هستند و اکسیدان‌های درصد بالا برای تناژهای روشن‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال باید گفت، فارغ از برند و شرکت‌های تولیدکننده، اکسیدان در 4 نوع مختلف در بازار موجود است که در ادامه به بررسی هرکدام و کاربردهایی که دارند می‌پردازیم.

اکسیدان 3% که با نام‌های اکسیدان شماره 0.5 و ولوم 10 شناخته می‌شود، یکی از ضعیف‌ترین مدل‌های این محصول است که استفاده از آن باعث تیره شدن بیشتر موها می‌شود. البته جدای از این کاربرد، اکسیدان 3% برای رنگساژ کردن مو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از همین رو اگر موهای شما هایلایت یا مش است، می‌توانید برای جذاب‌تر دیده شدن رنگ مو، از این مدل استفاده کنید.

اکسیدان شماره 1 یا اکسیدان ولوم 20 دومین مدل از این محصول به شمار می‌آید که برای رنگ کردن ریشه‌های مو و پوشاندن سفیدی آن‌ها مناسب است. از طرفی اگر موهای شما قبلا دکلره شده‌اند و در پایه 6 یا 7 هستند، می‌توانید از اکسیدان شماره 1 برای دکلره مجدد موها استفاده کنید. این محصول خطر سوختن موها در مش فویلی را نیز کاهش می‌دهد؛ بنابراین اگر موهای ضعیفی دارید می‌توانید با این اکسیدان موهای خود را روشن کنید.از رنگ موی تیره تا رنگ موی روشن بلوند

مدل 9% با نام‌هایی چون اکسیدان ولوم 30 یا شماره 2 نیز شناخته می‌شود و استفاده‌ی درست از آن به موها آسیب نمی‌رساند. البته باید گفت که اگر تار موهای شما نازک و ضعیف است، این اکسیدان برای روشن کردن موهای شما مناسب نیست، زیرا امکان دارد به موهای شما آسیب برساند. این اکسیدان می‌تواند رنگ موهای شما را 3 تا 4 درجه روشن کند و برای رنگ کردن موهای سفید مناسب است و می‌توان از آن برای دکلره کردن موها نیز استفاده کرد.

آخرین نوع اکسیدان که قوی‌ترین مدل به شمار می‌آید، اکسیدان 12% یا اکسیدان شماره 3 است که با نام ولوم 40 نیز شناخته می‌شود. این محصول می‌تواند موهای شما را تا 8 درجه روشن کند، اما از آنجایی که قوی‌ترین مدل محسوب می‌شود، خطر سوختن و آسیب دیدن موها با استفاده از آن وجود دارد. از همین رو توصیه می‌شود، از این مدل اکسیدان برای روشن کردن موهای خود در خانه استفاده نکنید و استفاده از آن را تنها به آرایشگرهای حرفه‌ای بسپارید.

برای روشن کردن موها در تم رنگی بلوند می توانید از ترکیب اکسیدان مناسب با سری رنگ های سوپر بلوند استفاده کنید.خانومی با موهای بلوند روشن و بلند از پشت سراکسیدان خالی بر روی رنگ مو چه تاثیری می‌گذارد؟

بسیاری از افراد دوست دارند که موهایی روشن و جذاب داشته باشند، اما از آنجایی که دکلره کردن مو با آسیب‌های بسیاری همراه است، از چنین تصمیمی صرف‌نظر می‌کنند. حال سوالی که شاید برای بسیاری از خانم‌ها پیش آید این است که آیا می‌توان با اکسیدان خالی رنگ مو را روشن کرد یا خیر؟!

در پاسخ به این سوال باید گفت بله؛ امکان روشن کردن چند درجه‌ای موها با استفاده از اکسیدان خالی وجود دارد. مسلما هرچه درصد محصول بالاتر باشد، توانایی آن در روشن کردن مو نیز بیشتر است، اما این موضوع به جنس و ضخامت تار موها هم بستگی دارد. از همین رو، اگر نمی‌توانید جنس و ضخامت موی خود را تشخیص دهید، حتما پیش از انتخاب اکسیدان با یک مشاور مو مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

اکسیدان ادونس چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از چالش‌هایی که پیش روی بسیاری از رنگ‌کارها قرار دارد، این است که هنگام رنگساژ کردن مو رنگ پایه تغییر نکند، زیرا اگر رنگ پایه تغییر نکند ماندگاری رنگ بیشتر می‌شود. شرکت تونی برای این مشکل راه‌حل مناسبی درنظر گرفته و آن تولید یک کرم اکسیدان حرفه‌ای مخصوص رنگساژ است.

اگر هنوز به پایه رساندن موها را با دکلره بلد نیستید و پایه های 6/7/8/9 و غیره را نمی شناسید شما در تکنیک رنگ مو ضعیف هستید.پس در کنار خریدن و انتخاب متریال لازم برای رنگ کردن مو, مهارت های خود را هم افزایش دهید تا بتوانید مشتری های راضی و بیشتری جذب کنید.این فرصت برای شما در کلاس تکنیک و ترکیب رنگ مو آکادمی صفائیان فراهم شده است.

اکسیدان ادونس تونی از موادی چون آب دیونیزه، هیدروژن پراکسید، اسید فسفریک، ستئاریل الکل، سدیم لوریل سولفات، پروتئین هیدرولیز شده، تترا سدیم و اسید فسفریک تهیه می‌شود و خاصیت نرم‌کنندگی بالایی دارد. از همین رو استفاده از این ادونس تونی منجر به خشکی یا آسیب‌دیدگی تارهای مو نمی‌شود و می‌توان با خیال راحت از آن استفاده کرد. در رابطه با نحوه مصرف این محصول نیز باید گفت که مقدار لازم را در یک ظرف با رنگ مو مورد نظر مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را برای مدت زمان مشخصی روی موها قرار دهید و در نهایت موها را آب بکشید.

اکتیویتور ادونس با توجه به سرعت پایینی که دارد به شما این اجازه را می دهد تا براحتی با سوپر بلوندها بازی کنید و رنگساژ مورد نظر خود را بسازید.اگر می خواهید با اکسیدان ادونس بیشتر آشنا شوید و مزایای ادونس تونی را نسبت به دیگر اکسیدان ها بدانید بر روی اکسیدان ادونس تونی کلیک نمایید.


هنگام استفاده از اکسیدان به این موارد توجه داشته باشید:

  • حتما پیش از استفاده از اکسیدان، تست حساسیت انجام دهید تا مطمئن شوید که به این ماده حساسیت ندارید.
  • هنگام کار با اکسیدان از دستکش استفاده کنید تا پوست شما آسیبی نبیند.
  • احتیاط کنید که اکسیدان با چشم و اطراف چشم تماس پیدا نکند؛ و اگر به هردلیلی این اتفاق افتاد ناحیه را با آب خنک زیاد بشویید.
  • محصول را دور از دسترس کودکان و دور از آفتاب و نور قرار دهید.

جمع‌بندی

همان‌طورکه گفته شد اکسیدان برای رنگ کردن موها و روشن کردنشان یک ماده ضروری است؛ اما از آنجایی که این ماده انواع و مدل‌های مختلفی دارد باید با ویژگی و کاربرد هریک آشنا شوید. از همین رو ما در این مقاله هریک از مدل‌های اکسیدان را بررسی کردیم تا بتوانید با توجه به موهای خود و خواسته‌ای که دارید، بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.