بیوگرافی هدیه صفائیان

بانو هدیه صفائیان بر روی صندلی در کنار اقیانوس و غروب خورشید

سلام به شما خوبان


محل تولد و تاریخ تولدم

من هدیه صفائیان هستم، حدوداً ۲۰ ساله که در زمینه رنگ مو و درمان مو در حال تدریس و و آموزش به علاقه‌مندان این رشته هستم. دوست دارم شما مخاطبان عزیز وبسایت هدیه صفائیان رو کمی بیشتر با خودم آشنا کنم.
بنده متولد ۲۵خرداد۱۳۶۳هستم و در شهرتهران به دنیا آمده‌ام. فرزند اول یک خانواده گرم و صمیمی ۵ نفره هستم.

خانواده صفائیان در همایش ایستاده دور میز کیکشغل پدری و حرفه مادری
پدرم در شغلی دولتی به عنوان مدیر فروشگاه کفش ملی فعالیت داشتند و و مادرم در زمینه آرایشگری مشغول به کار بودند. از زمانی که خاطرم هست حدوداً وقتی ۴ یا ۵ ساله بودم، مادرم در شغل آرایشگری فعال بودند و همیشه در دوره‌های فنی حرفه‌ای شرکت می‌کردند، و البته من رو هم همراهشون به کلاسهاشون می‌بردند.
علاقه‌ام به آرایشگری از کجا شروع شد! ؟
شاید یا قطعاً همین حضور مستمر در کنار مادرم و ارتباط تنگاتنگ با خدمات آرایشی و  آموزش‌های آرایشگری باعث شد که در ضمیر ناخودآگاه من این فعالیت‌ها و به خصوص آرایشگری ثبت شود. در طول سال‌های بزرگ شدنم، به شغل زیبا و شریف معلمی هم علاقه خاصی پیدا کردم، که سبب شد در دوران جوانی و حوزه کاری خودم تبدیل به مدرسی عالی در زمینه رنگ مو و کاربر مواد شوم و خودم رو در جامعه حرفه‌ای مدرسین آرایشگری معرفی کنم.

تأثیر تغییر شغل پدر در زندگیمون

۱۵ ساله بودم که پدر تصمیم به تغییر شغل گرفت و از منصب مدیریتی کفش ملی کناره‌گیری کرده و یک کارگاه کوچک مانتو دوزی را راه‌اندازی نمود. در این دوران که زندگی دستخوش تغییرات ناشی از شغل پدر شده بود، تحول اساسی را از لحاظ مالی و معیشتی احساس می‌کردیم که نسبت به قبل پیشرفت قابل توجهی در مقایسه با شغل دولتی پدر به همراه داشت.

ماجرای ازدواج و زندگی مشترک

در همین دوران که روزگار خوبی را سپری می‌کردیم، و تبدیل به دختر نوجوانی پرشروشور و پرجنب و جوش شده بودم، و به تازگی شمع کیک تولد ۱۶سالگی‌ام را فوت کرده بودم، درگیر فرهنگ سنتی شده و به عقد اولین خواستگار خود در آمدم. البته که برای دختری به سن و سال من دوران عقدم بسیار پر فراز و نشیب بود و تعریف کامل آن در این فضا نمی‌گنجد و برای خود مثنوی هفتادمن است! رشته تحصیلی من در دبیرستان ریاضی فیزیک بود و درکنار آن به کلاس‌های فنی حرفه‌ای آرایش و پیرایش می‌رفتم و کسب علم و تجربه می‌کردم. 

بانو صفائیان در کنار همسر در روی عرشه کنار اقیانوس

تقریباً در دو سال بعد و در سن ۱۸سالگی ازدواج کردم و پسرم که تمام عشق و علاقه و انگیزه من در زندگیم بوده است در سن ۲۰سالگی به دنیا آمد. همسرم در شغل آزاد فعالیت داشت که دارای حاشیه‌های بسیاری بود و همین موضوع باعث شد که با مشورت مادرم بصورت جدی وارد حوزه کسب وکار شوم و بر اساس همین تصمیم سالن زیبایی جمع و جوری را افتتاح نمودم. البته که در اوایل شروع کار حتی هزینه‌های اولیه را از مادرم قرض می گرفتم که در این راه بسیار حامی و پشتیبان من بودند.

خانواده صفائیان به همراه سگ ژرمن در کنار آبشار

شروع پیشرفت در حوزه آرایشگری
در ادامه برای پیشرفت در این حوزه کاری تصمیم به شرکت در کلاس‌های تخصصی ومربیگری نمودم که همسرم با حمایت‌های مالی و عاطفی خود، کمک شایانی در این مسیر به بنده نمودند. در پایان ۲۲سالگی و اوج جوانی، با همراهی خاله عزیزم، استاد ناهید تکاور آموزشگاه آزاد تکاور را تأسیس نمودیم.

بانو صفائیان در کنار خاله ناهید تکاور بر روی عرشه کنار اقیانوسدر ابتدای شروع حرفه کاری، به خدمات میکاپ عروس که اصطلاحاً عروس کار هم گفته می‌شود، مشغول به فعالیت شدم. به همراه آن و برای پیشرفت بیشتر در کلاس‌ها و ورکشاپ‌هایی در خارج از کشور شرکت کردم که در طول این آموزش‌ها و دوره‌ها متوجه شدم که به لاین رنگ مو و کار با موادعلاقه‌ی بیشتری داشته و به مرور همین موضوع باعث گردید، مبحث‌های آموزش خود را در زمینه رنگ مو جدی‌تر دنبال کرده و بصورت حرفه‌ای فعالیت نمایم.
در طی سالیان بعد به واسطه فن بیان قوی و روابط عمومی خوبی که داشتم توانستم با شرکت‌های مختلفی ارتباط و همکاری داشته باشم. همین فعالیت‌های مستمر و جدیت در کار به مرور سبب آن شد که در بیشتر شهر‌ها به عنوان مدرس آموزش رنگ مو و کار با مواد تدریس نموده و اعتبار و شهرت کسب نمایم.

بانو هدیه صفائیان در حال لایت کردن موی مشتری با فویلفعالیت‌ها و خدمات آکادمی هدیه صفائیان

من هدیه صفائیان هم اکنون در شهر‌های تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز، یزد، لاهیجان، ساوه، شیروان، محلات گلپایگان، شهررضا، گلستان، ساری، سنندج و چندین شهر دیگر کلاس‌های آموزشی و سمینار و ورکشاپ‌های حرفه‌ای برگزار کرده‌ام. هم اکنون مؤسس و مدرس آکادمی آموزشگاه هدیه صفائیان هستم و تا پایان سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۲۰۰۰ هنرجو و کارآموز خصوصی و ۱۰۰۰۰ هنرجو و کارآموزگروهی را تعلیم داده‌ام.

اهدای مدرک به هنرجویان دوره رنگ مو آکادمی صفائیان

بانو هدیه صفائیان در کنار خاله و مادرشان در مقابل بنرهای همایش رنگ و تراپی موهدف و رسالت هدیه صفائیان

هدف و رسالت اینجانب هدیه صفائیان در زمینه کاری این است که بتوانم در راستای حمایت از هم نوعان خود و بانوان شریف کشورم، کلاس‌های آموزشی کاملاً کاربردی را برگزار کرده که هنرجویان عزیز، بعد از طی دوره‌های آموزشی و دریافت گواهینامه حرفه‌ای از آکادمی هدیه صفائیان بتوانند از این راه در فضای کسب و کار حوزه زیبایی و آرایشی بانوان بصورت جدی مشغول به کار و کسب درآمد شوند.                            

اهدا مدرک به هنرجویان دوره آموزشی رنگ مو آکادمی صفائیاناهدای مدرک به هنرجویان دوره آموزشی رنگ مو آکادمی صفائیان


جهت آشنایی بیشتر با دوره‌های آموزشی آموزشگاه هدیه صفائیان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دوره های آموزشی آکادمی هدیه صفائیان

مشاوره رایگان
09128384491